Всім нам подобається купувати обнову, діставати її з коробки, взувати перший раз, ходити в новому взутті, коли вона чиста, без плям і слідів експлуатації. Але незалежно від умов експлуатації і зусиль власника будь взуття брудниться і потребує регулярного догляду. Основні принципи подержанию кросівок і черевиків з різних матеріалів у відмінному стані викладено нижче:
- Часта проблема шкіряного взуття - це плями і забруднення, які забиваються в пори. Для її чищення раз в одну-два тижні слід протирати поверхню ганчіркою, попередньо змочивши її в скипидарі або бензині (МОЖНА застосовувати на лакованій шкірі), після чого накремить шкіру і провести поліровку м'якою бавовняною тканиною.
- Шкіряні кросівки білого кольору потрібно періодично чистити звичайною кухонною губкою, попередньо змочивши її в теплій воді з невеликою кількістю прального порошку. Після чистки треба змити мильну шар під проточною теплою водою, і, протерши насухо, нанести прозорий крем.
- У разі висихання шкіряного взуття рекомендується пом'якшити її шляхом втирання касторової/рослинного масла. Також можна використовувати вазелін або гліцерин. Після цього її слід відполірувати м'якою тканиною.
- Часта проблема, особливо у чоловіків, це з'являється з часом неприємний запах взуття. В інтернеті є безліч рад по його усуненню, як розумних, так і відверто безглуздих. Один з найефективніших способів боротьби із запахом - це протерти всі поверхні зсередини кросівка перекисом водню.
- Якщо Ви потрапили під сильний дощ і кросівки наскрізь промокли, то найкраще рішення - набити всередину тонкий папір або газети і залишити її сушитися при кімнатній температурі, періодично змінюючи змочений папір на суху.
- Для локального домашнього ремонту невеликого содранного ділянки шкіри необов'язково нести його в ательє по ремонту взуття. Для того щоб приклеїти здертий клапоть треба нанести на нього і на пошкоджене місце клей БФ-2 або лак для нігтів, після чого на кілька хвилин сильно притиснути содранную частина до кросівку.
- Деякі вироби з лакової шкіри можуть трохи деформуватися при сильній спеці, що згодом веде до утворення тріщин. Тому в літню спеку краще утримуватися від активної експлуатації взуття з лакованої шкіри в обідній час, коли температура може перевищувати 40С, а тим більше піддавати її в таких умовах високих навантажень, наприклад, граючи в баскетбол і т. д.
- Для підтримки лакованої шкіри у відмінному стані рекомендується регулярно наносити на неї гліцерин, вазелін або касторове масло в необхідній кількості, використовуючи ватяний диск, щоб покрити поверхню. Потім почекати близько 20 хвилин і прибрати надлишки, після чого натерти шкіру бархаткою.
- Для догляду за замшевим взуттям, черевиками з нубука або кросівками з велюру слід придбати спеціальну комбіновану щітку, на якій є зона з ворсу і латунного дроту для акуратного видалення сухих забруднень, гумове фактурне ребро для чищення швів і гумова щітка для кінцевого відновлення та підняття ворсу.
- Відновити ворс замшевого взуття та надати бархатистості матеріалу можна, потримавши взуття на пором.
- У разі сильного забруднення замшевого взуття, коли комбінована щітка вже не допомагає, її можна прочистити з використанням розчину з мильної води, додавши у воду трохи нашатирного спирту.
- Кросівки з текстилю та велюру, а також взуття з замші та нубука краще не носити під час дощу, оскільки взуття може втратити форму, можна зіпсувати структуру ворсу, а також отримати забруднення, усунути які згодом буде дуже складно або навіть неможливо.